Listwy sufitowe we wnętrzach 0
Listwy sufitowe we wnętrzach

Listwy sufitowe we wnętrzach

Odpowiednio urządzone wnętrze to marzenie każdego z nas. Coraz częściej zdarza się, że wiele osób decyduje się na zakup wysokiej jakości elementów wyposażenia, w tym drogich mebli oraz dodatków, aby diametralnie odmienić swoje wnętrze. Jednak podczas aranżacji pomieszczenia po raz pierwszy lub też nawet w przypadku jego remontu, bardzo dużą uwagę należy zwrócić na wiele, nawet najmniejszych szczegółów. Zatem co jest w tym przypadku bardzo ważne? O czym warto pamiętać?

 

Czym są listwy sufitowe?

 

Aby pomieszczenie prezentowało się doskonale, nawet w przypadku, gdy nie jest ono zbyt dużych rozmiarów, powinniśmy pamiętać o tym, aby wybrać do niego odpowiednie listwy sufitowe. Nawet tak małe elementy wyposażenia mają bardzo często duży wpływ na to, w jaki sposób prezentuje się całe wnętrze. Więc czym dokładnie są wspomniane listwy sufitowe? Czym kierować się podczas ich wyboru?

 

Należy wiedzieć, że listwy sufitowe to nic innego jak produkt, który jest montowany jak sama nazwa wskazuje tuż pod sufitem. Zazwyczaj wyglądem przypomina wąski panel, który najczęściej jest ozdobny. Taka sztukateria może być wykonana z różnorodnych materiałów, jednak najczęściej jest to tworzywo sztuczne, ponieważ jego małą waga sprawia, że bez problemu może być taka listwa zawieszona na dużej wysokości. Dodatkowo bardzo dużą zaletą tego typu rozwiązań jest fakt, że wspomniane listwy sufitowe wykonane z tworzywa sztucznego można bardzo łatwo zamontować. Nie wymagają także od użytkowników specjalnej impregnacji, z tego powodu coraz więcej osób decyduje się właśnie na takie rozwiązania. Jednak wspomniane listwy z tworzyw mają swoje wady, materiał spieniony z czasem się utlenia, kurczy i powstają pęknięcia łączeń. Zatem czym dokładnie kierować się, wybierając wspomniane listwy podsufitowe?

listwa sufitowa

źródło: https://pl.pinterest.com/pin/415175659385613043/

 

Listwy podsufitowe - tradycyjny sposób na wykończenie wnętrza

 

Warto pamiętać, że listwy podsufitowe mają bardzo ważne zadanie. Przede wszystkim decydując się na ich zakup powinniśmy mieć świadomość, że powinny ukrywać często bardzo nieestetyczne łączenia w budynku. W szczególności jeżeli mamy do czynienia z nieco starszym budownictwem powinniśmy pamiętać o tym, że nie zawsze ściany będą w dobrym stanie, jak również sufity. Jeżeli chcemy nieco odmienić to wnętrze, to właśnie takie listwy sufitowe będą dla nas doskonałym rozwiązaniem. Taka listwa jest doskonałym łącznikiem na granicy dwóch powierzchni, jak również często różnych kolorów. Można także na rynku w wielu sklepach, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych, znaleźć model, który z powodzeniem można zastosować przy podłodze.

 

Jest to zdecydowanie jeden z bardziej tradycyjnych sposobów na wykończenie wnętrza, ponieważ tego typu listwy można znaleźć między innymi w wielu willach oraz pałącach. W dawnych czasach tego typu rozwiązania były wykonywane z nieco innych materiałów niż obecnie, jednak warto pamiętać, że jeszcze kilkaset lat temu przykładowo nie wynaleziono tworzyw sztucznych, a taka bogata sztukateria często wymagała od projektanta nie wielu godzin pracy, ale nawet wiele miesięcy.

 

Listwy przysufitowe docelowo wykańcza się w różnorodnych kolorach. Zdecydowanie wśród klientów najczęściej wybierane są listwy białe, ponieważ to nawiązuje do bardzo klasycznego stylu. Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że tylko od nas tak naprawdę zależy, jaki model wybierzemy oraz co według nas będzie najlepiej pasowało do naszego wnętrza.

 

Należy pamiętać także o tym, że wysokiej jakości sztukateria, którą możemy ozdobić każde nasze pomieszczenie jest także wykonywana z gipsu. Wspomniane sztukaterie gipsowe z pewnością prezentują się znacznie bardziej szlachetnie. Jednak powinniśmy pamiętać, że zamawiając takie rozwiązania do naszego pomieszczenia musimy liczyć się z tym, że czas ich realizacji może nie być tak szybki. Sztukateria z gipsu to bardzo wymagające rozwiązanie, w przypadku tego typu zamówień wiele przedsiębiorstw podchodzi zupełnie indywidualnie do każdego klienta, ponieważ tak naprawdę każde nasze wnętrze jest inne i tym samym warto również wybrać odpowiednią szerokość takiej sztukaterii, aby wszystko prezentowało się doskonale. Głównym zdaniem rozwiązań takich jak przykładowo sztukaterie wykonywane z gipsu jest przede wszystkim zmiana charakteru każdego pomieszczenia. Z tego powodu choć często nie są to zbyt duże dodatki do pomieszczeń, ich montaż oraz rozmiary powinny być bardzo dobrze przemyślane. Tylko dzięki temu całość będzie prezentowała się doskonale.

 

 

faseta we wnętrzu

źródło: https://pl.pinterest.com/pin/528680443744685307/

 

Fasety w nowoczesnym wnętrzu

 

Obecnie na rynku tego typu sztukaterii jest wiele. Można znaleźć między innymi fasety gipsowe wykonane w nieco bardziej klasycznym stylu, jak również dostępne są fasety dekoracyjne do bardziej nowoczesnych pomieszczeń. To właśnie na styl pomieszczeń należy zwrócić największą uwagę, ponieważ fasety ozdobne powinny być jedynie uzupełnieniem całości. Zatem o czym pamiętać wybierając takie rozwiązania do swojego pomieszczenia?

 

Jak dobierać ozdobne listwy podsufitowe?

 

Jak już wcześniej wspomniano wybór wśród różnego rodzaju listw podsufitowych jest bardzo duży. Coraz częściej zdarza się, że wiele osób nie wie, jaki model jest w mieszkaniu czy też w domu najlepszy. Bardzo dużym błędem, jaki może popełnić każdy klient wybierając tego typu sztukaterię jest zakup elementów tylko dlatego, że dany model jest obecnie modny. Istotnie moda na sztukaterię stale wzrasta, ponieważ jest to doskonałe rozwiązanie, które możemy wdrożyć praktycznie do każdego pomieszczenia. Jednak w tym przypadku bardzo ważny jest rozmiar takiej listwy podsufitowej.

 

Decydując się na jej zakup, powinniśmy przede wszystkim dokładnie określić powierzchnię danego pomieszczenia, a w szczególności jego wysokość. Jest to bardzo ważne, ponieważ im pomieszczenie będzie wyższe, tym sztukateria może być szersza. Powinniśmy na to zwrócić uwagę, montując listwy pod sufitem, ponieważ to one z reguły są najbardziej widoczne i zdecydowanie mają bardzo duży wpływ na wygląd całego pomieszczenia.

 

W przypadku gdy pomieszczenie jest bardzo wysokie, można zdecydować się na naprawdę szerokie listwy. Dzięki temu można wykonać naprawdę doskonałą ozdobę, która odmieni charakter takiego wnętrza. Gdy jednak przy wysokich ścianach zdecydujemy się na wąskie gipsowe dekoracje może okazać się, że wnętrze stanie się bardzo chłodne i nieprzyjazne, a dodatkowo jego wysokość zostanie jeszcze bardziej podkreślona.

 

Z kolei gdy nasz pokój jest niski lub też posiada standardową wysokość ścian 2,5 metra, powinniśmy również dokładnie przemyśleć szerokość takiej fasety. W małym wnętrzu bardzo masywne listwy mogą zaburzyć proporcję. Z tego powodu warto o tym pamiętać, aby później dobrze czuć się w takich wnętrzach.

 

Wybierając takie ozdobne rozwiązania do swojego domu lub też mieszkania, powinniśmy bardzo dużą uwagę zwrócić na styl, w jakim urządzone jest wnętrze. Do bardziej klasycznych pomieszczeń doskonałym rozwiązaniem będą bardziej rozbudowane produkty. Z kolei w przypadku bardziej nowoczesnych pomieszczeń, taka sztukateria może być prostsza i delikatniejsza.

 

listwa podsufitowa

żródło: https://pl.pinterest.com/pin/165999936251802675/

 

Gipsowe fasety - dekoracje ze szlachetnego materiału

 

W wielu sklepach dodatkowo dostępne są między innymi fasety oświetleniowe lub gzymsy gipsowe. Sposób produkcji wszystkich tego typu elementów jest bardzo zbliżony. Wykorzystuje się w tym celu specjalne opracowane formy silikonowe. Kolejno przygotowaną mieszankę gipsu zamyka się we wspomnianej formie. Aby produkt charakteryzował się naprawdę wysoką wytrzymałością, dodatkowo jest wprowadzana specjalna siatka wzmacniająca z włókna szklanego. Następnie elementy w formie wiążą, następnie po rozformowaniu suszone i wygrzewane są w suszarni.

 

Aby nasze pomieszczenie prezentowało się doskonale, powinniśmy przede wszystkim zwrócić bardzo dużą uwagę na jego odpowiednie wyposażenie. Jest to bardzo istotne aby takie miejsce było urządzone w jednym stylu, jak również pozostałe pomieszczenia w naszym domu lub też mieszkaniu. Jednak nie można zapominać także o tym, że w tym przypadku bardzo duże znaczenie mają meble oraz nawet najmniejsze dodatki. Warto wybierać tego typu elementy wyposażenia naprawdę wysokiej jakości, ponieważ tylko dzięki nim można nadać zupełnie odmienny charakter każdemu wnętrzu. Coraz więcej osób zapomina także o tym, że duże znaczenie ma także fakt, w jaki sposób prezentują się nasze ściany oraz sufit. Ich kolor oraz faktura jest bardzo istotna, ponieważ przykładowo fakt, czy mamy na ścianie jedynie farbę lub też tapetę ma bardzo duże znaczenie w przypadku pomieszczenia.

 

Jednak jeżeli rzeczywiście zależy nam na tym, aby nasze wnętrze miało klasę i prezentowało się doskonale, warto wybrać wysokiej jakości sztukaterię. Obecnie na rynku jest wiele tego typu rozwiązań i coraz więcej osób się na nie decyduje. Wbrew pozorom sztukateria gipsowa nie jest droga i najlepiej na nią się zdecydować już podczas remontu lub też odświeżania naszych pomieszczeń. Dobierając do niej odpowiednie meble oraz dodatki można stworzyć zupełnie inne pomieszczenie. To właśnie dzięki nim nawet bardzo prosty pokój często o niewielkich rozmiarach może stać się prawdziwą ostoją. Wyglądem będzie przypominała zupełnie inne pomieszczenie, pełne klasy i dobrego gustu, które z czasem nie wyjdzie z mody a zacznie nabierać szlachetności.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl