Sztukateria gipsowa Warszawa

Ekskluzywne i piękne sztukaterie gipsowe w Warszawie

Sztukaterie gipsowe – to jeden z elementów dekoracyjnych, który sprawia, że wnętrze zyskuje elegancki, luksusowy charakter. Ich obecność pozwala założyć, że przestrzeń została ozdobiona wiele lat temu, zaś jej korzenie sięgają wielu lat wstecz. Dzięki temu można w nich poczuć ducha minionych epok i zainspirować się do odkrywania wyjątkowej estetyki.

Warszawskie zabytki zdobione sztukaterią

Warszawskie pałace, zamki, muzea i inne zabytkowe budynki cieszą oczy pięknymi zdobieniami ścian i sufitów. Obok malowideł, ich wyjątkową atmosferę budują sztukaterie. Przestrzenne dekoracje wykonane z gipsu zdobią także wnętrza kamienic – zarówno tych mieszkalnych, jak i skupiających lokale użytkowe. Najczęściej spotykane są listwy sufitowe i gzymsy – zarówno te proste, w postaci ćwierćwałka czy kaskady z kilkoma równoległymi wgłębieniami, jak i bardziej skomplikowane, przedstawiające zwykle kwiatowe wzory. Ich dopełnieniem są rozety gipsowe, wykonane na planie koła lub elipsy i zaskakujące niepowtarzalnymi motywami roślinnymi.

Zaletą sztukaterii gipsowych jest przede wszystkim ich trwałość oraz możliwość indywidualnego dopasowania do wnętrza. Gips jest materiałem ogniotrwałym i odpornym na działanie wilgoci, niskich oraz wysokich temperatur czy promieniowania UV. Można malować go na dowolne kolory.

Gipsowe sztukaterie w Warszawie     

Sztukaterie w Warszawie tworzone przez DW decor to często realizacje powstające na zamówienie, cechujące się niepowtarzalnym wzorem i skrupulatnym wykonaniem z dbałością o detale. Do najbardziej spektakularnych można zaliczyć dekoracje ścian oraz sufitów w Sali Koncertowej im. Fryderyka, zlokalizowanej na Starym mieście, czy sztukaterie gipsowe zdobiące klatki schodowe starych kamienic, w tym także tych przy ulicy Hożej 50 oraz Kępnej 15. To dekoracje, które nie tylko pozwoliły odrestaurować budynki i nadać im niepowtarzalny klimat, ale umożliwiły zachowanie ich pierwotnego wyglądu, przywołującego w pamięci minione czasy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl