Sztukaterie w Poznaniu

sztukateria Poznań

Sztukaterie w Poznaniu

Najstarsze polskie miasta jak magnes przyciągają turystów z całego świata. Ich niepowtarzalna atmosfera sprawia również, że są prawdziwą ostoją dla swoich mieszkańców. W czym tkwi powód ich niezwykłego klimatu? Oczywiście w urokliwej architekturze pamiętającej zamierzchłe czasy i zachwycającej oryginalnie ozdobionymi fasadami. Dopracowane w każdym calu gzymsy, portale okalające okna, rozety i inne elementy sztukaterii fasadowej sprawiają, że każdy budynek jest jedyny w swoim rodzaju i warty uwagi.

Poznańskie zabytki zdobione profilami fasadowymi

Ratusz, Pałac Górków, Odwach czy Biblioteka Raczyńskich – wszystkie te budynki łączy jedno – wyjątkowa elewacja ozdobiona wysublimowaną sztukaterią. Wśród zabytkowych budowli warto też wspomnieć pochodzący z 1838 roku Hotel Bazar, zdobiony w ostatnim czasie przez sztukaterię DW DECOR. Charakter miasta podkreślają jednak nie tylko budowle, które powstały przed wiekami, ale także te bardziej współczesne. Urokliwe kamienice przykuwają wzrok i sprawiają, że w Poznaniu chce się zostać na dłużej. DW DECOR tchnęła nowe życie w wiele z nich. Do ostatnich realizacji z wykorzystaniem sztukaterii elewacyjnej warto zaliczyć przede wszystkim niepowtarzalną kamienicę Żelazko, czy kamienicę przy ulicy Wodnej 12, o pięknej, czystej bryle, stanowiącej idealne tło dla subtelnych sztukaterii elewacyjnych.

Gzymsy i bonie na poznańskich kamienicach

DW DECOR oferuje szeroki asortyment sztukaterii elewacyjnych, stosowanych przy budowie i renowacji budynków. Najbardziej popularne wśród nich są listwy elewacyjne. Wykorzystywane najczęściej jako opaski dla otworów okiennych i drzwiowych, coraz częściej są stosowane jako ozdoba ścian, nadająca im głębię i trójwymiarowy charakter. O perfekcyjne wykończenie naroży ściennych pozwalają z kolei zadbać bonie narożne. To elementy, które dodatkowo wyrównują kanty i stanowią ochronę krawędzi budynków. Przy ozdabianiu i renowacji poznańskich budowli, DW decor sięga także po gzymsy stosowane najczęściej jako element obudowy okna. Wystające poza płaszczyznę ściany, doskonale chronią przed ściekającą wodą i dodatkowo stanowią znakomity element dekoracyjny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl