listwa oswietleniowa

Listwy oświetleniowe

Bardzo ważnym elementem wnętrza jest oświetlenie, jego umiejscowienie, kąt padania, oraz intensywność powoduje że każde wnętrze może nabrać specyficznego oblicza. Listwy oświetleniowe są elementem dekoracyjnym obok którego nie da się przejść obojętnie, wraz z taśmami led stanowi dodatkowe akcentowe efektowne oświetlenie wnętrza. Obecnie często stosowane są jako nastrojowe oświetlenie sal imprezowych, biur lub luksusowych willi.

Rodzaje listew oświetleniowych

Produkowane przez DW decor fasety oświetleniowe można stosować jako listwy LED, zamontowane poniżej sufitu, zostawiając szczelinę w którą wprowadza się oświetlenie paskiem ledowym, który tworzy efektowną łunę świetlną na suficie dookoła pomieszczenia. Efektem jest uzyskanie jaśniejszego i lżejszego optycznie sufitu, co zwiększa przestrzeń i daje poczucie komfortu większego i przestronniejszego wnętrza.

Fasety oświetleniowe występują też w wersji oświetlającej ścianę, przez co efektownie można podświetlić starą cegłę na ścianie, tapetę, lub panele 3d. Listwy oświetleniowe ścienne mają zastosowanie przy dekoracji powierzchni ściennych. Z listew oświetleniowych można wykonywać różnorakie ramy lub opaski ścienne, zza których nastrojowe światło, uzyskane przy pomocy pasków led zastosowanych wzdłuż listwy, oświetla powierzchnie ściany. Efekt taki nadaje to wyjątkowego charakteru oraz przytulnego i wyjątkowego klimatu wnętrzu.

Gipsowe fasety oświetleniowe trwałe rozwiązanie

W ofercie Rożnych firm można znaleźć listwy z oświetleniem LED wykonane z różnych materiałów, styropianu, xps, pianek oraz z najtrwalszego materiały jakim jest gips. sztukateria gipsowa jest obecnie najtrwalszą metodą dekorowania wnętrza, gips jest materiałem mineralnym nie ulegającym zmianom z biegiem czasu i zachowującym stałość wymiarową. Na rynku występują też fasety oświetleniowe wykonane ze styropianu lub XPS, które są materiałami tańszymi i łatwiejszymi do produkcji, lecz wraz z tym spada jakość produktu oraz trwałość materiału. Polistyren oraz poliuretan są to materiały spienione które pod wpływem promieniowania UV ulegają utlenieniu co w konsekwencji doprowadza do zmiany wymiaru listwy, kurczenie się listwy oświetleniowej skutkuje powstawaniem pęknięć na łączeniach co wygląda bardzo nieestetycznie w luksusowych wnętrzach.

rozwiń

Listwy oświetleniowe

Faseta gipsowa F-21 Faseta gipsowa F-21
Producent: DW decor
Cena:

92,25 zł

Cena netto: 75,00 zł

mb
zobacz więcej
Faseta gipsowa F-22 Faseta gipsowa F-22
Producent: DW decor
Cena:

104,55 zł

Cena netto: 85,00 zł

mb
zobacz więcej
Faseta gipsowa F-23 Faseta gipsowa F-23
Producent: DW decor
Cena:

116,85 zł

Cena netto: 95,00 zł

mb
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl