listwa ścienna ozdobna

Listwy ozdobne

Wnętrze naszego domu jest miejscem gdzie przebywamy na co dzień , spędzamy czas wolny i z rodziną. Jest to wnętrze w którym każde chwile powinny być spędzone w przyjemnie i zapamiętane na kolejne lata, dlatego ze szczególna uwagą powinniśmy myśleć o otoczeniu w którym żyjemy na co dzień. Dekoracyjne listwy ozdobne są elementem które dzięki niewielkiemu wkładowi oraz wydatku możemy poczuć się przytulnie i całkowicie odmienić oblicze każdej monotonnej bryle. Listwy w ornamenty sa czymś w rodzaju małego dzieła sztuki w naszym wnętrzu, pomimo że jest to niewielka listwa gipsowa przyklejona do ściany daje poczucie luksusu i wyjątkowego charakteru.

Rodzaje listew ozdobnych

Spośród szerokiej oferty listew ozdobnych na ściany oferowanych przez producenta sztukaterii Dw decor możemy wyszczególnić kilka rodzajów tych elementów.

Zaczynając od bardzo skromnych profili w którym przeważa gładki przekrój, a motyw ozdobny jest jedynie delikatnym urozmaiceniem na powierzchni - takie listwy gipsowe mają zastosowanie w każdym wnętrzu niezależnie czy jest urządzane klasycznie czy nowocześnie, czy pozostałe elementy będą wybierane aby nawiązać do starych trendów czy też modernistycznych obecnie modnych kształtów, taka listwa obroni się w każdym z nich, będzie z klasą i dumą zdobiła nadając szyku i elegancji.

Drugim rodzaje są bogato zdobione listwy ścienne, które mogą zawierać elementy dekoracyjne z różnych stylów występujących w architekturze wnętrz, i możemy tu przytoczyć art deco, rokoko czy secesję. Elementy tego typu charakteryzują sie swoją szczególna specyfiką, listwy w ornamenty powinny być dobierane ze szczególną starannością aby pasowały do panującego we wnętrzu porządku. Dobrze skomponowana sztukateria jest uzupełnieniem całego wnętrza, współgra z każdym elementem wystroju i tworzy fascynujące, pełne dumy i podziwu dzieło sztuki.

Listwy ozdobne z gipsu - tradycyjny element dekoracyjny

Dlaczego akurat listwy ozdobne są tak konieczne we wnętrzach starych budynków? Od setek lat człowiek nie myśli już o domu jako schronieniu przed deszczem czy też zimnem, jest to coś więcej. Dom był miejscem wspólnego spędzania czasu, a różnego rodzaju pałace miejscami spotkań szlachty, ludzi zamożnych i władz. Tam właśnie zwracano uwagę na rolę dekoracji w tych pomieszczeniach, i z rozmachem stosowano bogato zdobione sztukaterie a ozdobne listwy ścienne były nieodzownym elementem wyposażenia każdego wnętrza z tamtej epoki. Obecnie wracający trend patrzenia na wnętrze z innej perspektywy nakłania do stosowania ozdobnych sztukaterii na ścianach.

rozwiń

Listwy ozdobne

Listwa gipsowa L-100 Listwa gipsowa L-100
Producent: DW decor
Cena:

49,20 zł

Cena netto: 40,00 zł

mb
zobacz więcej
Listwa gipsowa L-102 Listwa gipsowa L-102
Producent: DW decor
Cena:

49,20 zł

Cena netto: 40,00 zł

mb
zobacz więcej
Listwa gipsowa L-104 Listwa gipsowa L-104
Producent: DW decor
Cena:

55,35 zł

Cena netto: 45,00 zł

mb
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl