Sztukateria Wrocław

sztukateria Wrocław

Zdobienia sztukatorskie na wrocławskich kamienicach

Chociaż korzenie sztukaterii sięgają starożytności, można powiedzieć, że dziś przeżywa prawdziwy renesans. Jest jedną z najbardziej efektownych i ciekawych metod zdobienia budynków i wnętrz. Spotyka się ją w wielu wrocławskich zabytkach pamiętających minione wieki. Nie brakuje jej także w kamienicach, które urzekają swoich mieszkańców niepowtarzalnym klimatem, a przechodniów fascynują fasadami, których próżno szukać w nowoczesnym budownictwie.

Gdzie można znaleźć sztukaterie we Wrocławiu?

Odpowiedź jest prosta – niemal wszędzie tam, gdzie zwraca na siebie uwagę wysublimowane poczucie estetyki. Prawdziwym skupiskiem gipsowych dekoracji ozdabiających ściany, sufity i fasady są kamienice na Starym Mieście. Okna zdobione gzymsami czy boniowane naroża ścian sprawiają, że zwykłe budynki zyskują elegancki, a czasem trochę monumentalny charakter. Na uwagę zasługują także sztukaterie gipsowe. Trudno wyobrazić sobie odrestaurowaną kamienicę bez klasycznej rozety sufitowej czy fasety dekorowanej roślinnym motywem. Ściany ozdabiają z kolei rozmaite listwy gipsowe oraz panele, które łączą funkcję dekoracyjną i praktyczną.

Sztukaterie gipsowe we Wrocławiu

DW DECOR jest wykonawcą wielu sztukaterii we Wrocławiu. Profil działalności firmy pozwala realizować projekty na wielu płaszczyznach. Wśród realizacji nie brakuje przede wszystkich sztukaterii wykonywanych od podstaw, według indywidualnych potrzeb właściciela obiektu. DW decor zajmuje się także renowacją sztukaterii pochodzących sprzed wielu lat, których odświeżenie pozwala tchnąć życie w wiekowe budynki przy jednoczesnym zachowaniu wizji ówczesnych projektantów i pozostawieniu niepowtarzalnej atmosfery wnętrz. Specjalnością firmy są zarówno sztukaterie na fasadach budynków, jak i w ich wnętrzach – korytarzach oraz lokalach mieszkalnych czy użytkowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl